هود برای آشپزخانه کوچک و بزرگ

هود استیل البرز

هود برای آشپزخانه کوچک تفاوت هایی با هود های مورد استفاده برای آشپزخانه های بزرگ دارد. هنگامی که صحبت از لوازم و تجهیزات مورد نیاز در آشپزخانه می شود، در کنار اجاق گاز، یخچال و خیلی لوازم دیگر، هود برای آشپزخانه نیز یکی از لوازم اساسی در قلب خانه یا همان آشپزخانه است. در ایام قدیم در هر خانه علاوه بر اینکه یک آشپزخانه ساخته می شد، اتاقی دیگر به نام مطبخ در فضایی بیرون از خانه و معمولا در نزدیکی آشپزخانه ساخته می شد تا در هنگام پخت و پز های طولانی دود و بوی حاصل از پخت غذا به داخل خانه راه نیابد. امروزه نیز در آپارتمان ها و خانه ها همچین اتاقی (مطبخ) را ایجاد می کنند اما به دلیل کمبود فضا و اینکه خانه ها در طبقاتی روی هم ساخته می شوند باید راه مناسبی برای خارج کردن دود از مطبخ و آشپزخانه ها باشد. یکی از بهترین روش ها استفاده از هود برای آشپزخانه کوچک و بزرگ است. قطعا استفاده از هود در آشپزخانه کوچک و بزرگ الزامی است. دود ناشی از پخت و پز و سرخ کردن به مرور زمان باعث سیاه و کثیف شدن دیوارها و اثاثیه ی منزل شما می شود و همچنین این دود و بوی نا مطبوع اگر از خانه خارج نشود به مرور زمان باعث بروز انواع بیماری های تنفسی در شما و افراد خانواده می شود. دود و بوی نامطبوع غذا برای کودکان و افراد سالمندی که در منزل شما زندگی می کنند بسیار مضر است. تمام این دلایل ما را به سمت استفاده از هود برای آشپزخانه کوچک یا بزرگ منزلمان سوق می دهد.

با اطمینان خرید کنید

مدل های مختلف هود برای آشپزخانه کوچک و بزرگ

هود های آشپزخانه با تنوع و گوناگونی در طراحی، ویژگی ها و مواد به کار رفته ساخته می شوند. شما می توانید با توجه به دیزاین آشپزخانه و همچنین فضایی که در آشپزخانه دارید، یک هود برای آشپزخانه کوچک یا بزرگ خود انتخاب کنید. در عین حال با توجه به مدل کابینت های آشپزخانه، اجاق گاز و سلیقه و ترجیحات خودتان، می توانید از میان مدل های گوناگون هود آشپزخانه، هود مورد نظرتان را انتخاب کنید.

  1.      هود مورب دیواری: این هود ها به راحتی روی دیوار نصب شده و در سایز ها و فرم های مختلف موجود هستند. به عنوان هود برای آشپزخانه کوچک و حتی آشپزخانه های بزرگ و متوسط می توان از این دسته از هود ها استفاده کرد.
  2.      هود شومینه ای: همانطور که از نام آن ها پیداست بسیار مناسب برای قسمت آشپزخانه هستند. این مدل هود بصورت مستقیم از روی دیوار می آید و به حالت آویزان بالای گاز قرار می گیرد و بهترین راه برای خارج کردن بخار و بوی ایجاد شده به هنگام آشپزی روی فضای آشپزخانه است.
  3.      هود یکپارچه: هود سقفی زیبا ترین و ظریف ترین راه حل برای آشپزخانه های مدرنی است که فاقد کابینت های دیواری هستند. برای اینکه بهترین عملکرد این هود ها را مشاهده کنید و همچنین صدای هود را به حداقل برسانید، بهتر است که موتور هود را در خارج از آشپزخانه نصب کنید. (برای صاحب خانه ها بسیار مناسب است)
  4.      هود تخت: اگر به دنبال یک هود برای آشپزخانه کوچک هستید که فضای زیادی اشغال نکند، هود تلسکوپی گزینه ی مناسبی است. کمترین فضای ممکن را اشغال می کنند و به راحتی درون یا زیر کابینت آشپزخانه جا می شوند. این مدل هود آشپزخانه به صورت مستقیم بالای فضای پخت پز را پوشش داده و به خاطر سایز مناسب آن، معمولا فضای اندکی برای یک کابینت کوچک در کنار آن وجود دارد. برای استفاده، در هنگام آشپزی این هود بیرون کشیده می شود و بعد از استفاده به سادگی بسته می شود و به وضعیت اولیه اش بر می گردد.
  5.      هود مخفی (زیر کابینتی): در انواع مختلفی موجود هستند و شما قطعا می توانید هود و لوله ی انتقال دود و بخار آن را مخفی کنید. این نوع هود های تو کار هم می شود درون کابینت آشپزخانه و هم می شود درون سقف نصب شود.

هود استیل البرز

ظرفیت و اندازه ی هود آشپزخانه

اینکه هود آشپزخانه ای که قصد خرید آن را دارید چه ظرفیتی داشته باشد تا حد زیادی به اندازه ی آشپزخانه ی شما بستگی دارد. با دانستن نکات ساده ای می توانید یک هود برای آشپزخانه کوچک یا بزرگ خودتان انتخاب کنید. یک روش خوب و ساده این است که هودی را خریداری کنید که قادر باشد هوای درون یک اتاق یا آشپزخانه را در هر یک ساعت 10 تا 20 بار جابجا کند. برای مثال هود کد مدل 415 و هود کد مدل 465 از این نمونه با عرض 60 سانتی متر است ،که اگر یک آشپزخانه با ابعاد 4*4 متر و ارتفاع سقف 2.5 متر دارید، هود آشپزخانه باید به طور میانگین 400 تا 800 متر مکعب هوا را در هر ساعت جابجا کند. معمولا با نصب یک هود آشپزخانه با کمی کاهش فشار مکندگی در هود رو به رو می شوید. با پیروی از چند قاعده مهم از این کاهش فشار جلوگیری کنید.

  •         همواره از یک لوله با قطر مناسب که روی داکت هود مشخص شده است استفاده کنید.
  •         تا جایی که ممکن است از لوله ی تخلیه ی هوای مستقیم استفاده کنید تا مقاومت هوا کم شود.
  •         سعی کنید اتصالات را تا جایی که ممکن است کوتاه کنید و همچنین کمترین تعداد بست را در لوله ها به کار ببرید.
  •         به جای خمیدگی های شدید در کانال هود، از خمیدگی های ملایم استفاده کنید. این کار کمک می کند که کاهش فشار به کمترین حد خود برسد.

هود استیل البرز

معمولا انتخاب هود برای آشپزخانه کوچک کمی سخت تر است. زیرا به خاطر محدودیت فضا در آشپزخانه از مدل های محدود تری می توان استفاده کرد. البته با توجه به گستردگی و تنوع هود های موجو در بازار، مطمئنا هود مورد نظرتان را پیدا می کنید.

البرز مارکت یک فروشگاه کاملا اینترنتی و آنلاین ودر عین حال بزرگترین عرضه کننده ی محصولات با کیفیت استیل البرز است. جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز، عکس و اطلاعات کامل تمامی محصولات ما بر روی صفحه ی سایت قرار گرفته اند و می توانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته و کالای مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. البرز مارکت تمام مدل های هود استیل البرز را با گارانتی 24 ماهه عرضه می کند. با تنوع مدل های ما هیچ گونه نگرانی برای انتخاب هود برای آشپزخانه کوچک یا بزرگ خود نخواهید داشت.