راهنمای استفاده از فر

راهنمای استفاده از فر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از تمام امکانات و ویژگی های فر خود استفاده کرده و در جهت پخت غذا های لذیذ و خوشمزه بهره ببرید. وسایل بسیاری در منزل ما وجود دارند که قابلیت های بالایی دارند. اگر تنها خود را محدود به استفاده از ویژگی های اولیه ی یک دستگاه کنیم، عملا پولی که بابت آن پرداخت کرده ایم را نادیده گرفته و از ویژگی های فوق العاده ی آن وسیله یا دستگاه بهره نخواهیم برد. معمولا تمام دوازم و دستگاه هایی که خریداری می کنیم راهنمای استفاده دارند. این راهنما ها اغلب به زبان فارسی هم موجود می باشند. البته گاهی اوقات نیاز به دانستن کمی زبان انگلیسی خواهیم داشت. با مطالعه ی این دفترچه ی راهنما می توانید از تمام ویژگی ها و امکانات محصولی که خریده اید بهره ببرید. فرقی ندارد که یک تلویزیون، تلفن، یخچال، اجاق گاز یا فر خریده اید. در هر صورت می توانید از راهنمای این دستگاه ها بهره ببرید. برای مثال راهنمای استفاده از فر اطلاعات دقیقی راجع به شیوه های پخت به شما خواهد داد و درجه حرارت و دیگر اطلاعات لازم برای پختن غذا های مختلف را در اختیارتان قرار خواهد داد. البته با ذکر نام و مدل محصول در اینترنت هم می توانید راهنمای استفاده از آن را مشاهده کرده و بهره ببرید. برای استفاده ی درست و کامل از امکانات فر، خواندن راهنمای استفاده از فر الزامی است. همچنین در صورت عدم مطالعه ی راهنما و استفاده ی نادرست، امکان دارد به فر آسیب رسانده و آن را خراب کنید.

خرید استیل البرز

راهنمای استفاده از فر گازی و برقی

راهنمای استفاده از فر گازی و برقی چندان فرقی با یکدیگر ندارند. اینکه شما از کدام فر استفاده می کنید بستگی به مدل فر شما دارد. انواع فر های توکار رومیزی و فرهای اجاق گاز وجود دارند. معمولا فر هایی که روی اجاق گاز سوار هستند به وسیله ی نیروی گاز کار می کنند و فر های رو میزی و توکار اغلب با نیروی برق کار می کنند. اینکه شما کدام را انتخاب کنید به مصرف انرژی فر نیز بستگی دارد. هزینه ی انرژی گاز در کشور ما بسیار پایین تر از برق است و شاید تنها دلیلی باشد که شما را ترغیب به خرید فر گازی می کند. از طرفی فر های برقی با دیزاین های زیبا و به صورت توکار و رومیزی وجود دارند که به آشپزخانه ی شما جلوه ی خاصی می بخشند. همچنین فضای کمتری اشغال می کنند و برای آشپزخانه های کوچک نیز مناسب هستند. می توان گفت که تمام دستورات استفاده از یک فر گازی و برقی یکسان است ولی فر های برقی به دلیل داشتن برنامه های پخت از پیش تعیین شده ممکن است مناسب با تمام سلیقه ها و ذائقه ها نباشند. ممکن است شما بخواهید مرغ خود را بیشتر یا کمتر از حدی که دستگاه برای آن برنامه ریزی شده است بپزید. حال با توجه به برندی که شما از آن خرید می کنید، احتمال دارد برخی نکات ریز در استفاده متفاوت باشند. اما اینطور نیست که اگر شما با یک فر به خصوص برای سال ها کار کرده باشید و بعد فر منزل خود را عوض کنید، به طور کامل نتوانید کاری با فر جدید انجام دهید. با مرور دفترچه ی راهنمای فر جدید، به سرعت و راحتی تمام می توانید از آن استفاده کنید.

فر استیل البرز

درجه حرارت در راهنمای استفاده از فر

اگر شما تا کنون با یک فر کار کرده باشید، اگر دفترچه ی راهنمای یک فر را مطالعه کرده باشید و اگر برنامه های آشپزی را مشاهده کرده یا کتاب های آشپزی را مطالعه کرده باشید، قطعا می دانید که درجه حرارت در هنگام پخت غذا از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین دانستن زمان پخت نیز بسیار مهم و ضروری است. از آنجایی که برای پخت غذا های مختلف نیاز به درجه حرارت و زمان پخت متفاوتی است، معمولا در کتاب ها و برنامه های آشپزی و همچنین در دفترچه ی راهنمای استفاده از فر، برای غذا های مختلف به مدت زمان پخت و درجه حرارت پخت اشاره شده است. در همین جا لازم است بدانید که برند های مختلف فر با واحد های مختلف درجه حرارت کار می کنند. برای مثال بسیاری از فر ها برای نمایش درجه حرارت از واحد فارنهایت استفاده می کنند و بعضی دیگر برای این منظور از درجه حرارت سانتی گراد بهره می برند. اگر در دستور پخت غذایی از واحد فارنهایت برای حرارت استفاده شده و حرارت فر شما به سانتی گراد نمایش داده می شود، دقت کنید که در هنگام استفاده حتما واحد ها را تبدیل کرده و سپس استفاده کنید.

فر استیل البرز

درجه حرارت نمایش داده شده و درجه حرارت واقعی

راجع به درجه حرارت فرها صحبت شد و دانستیم که هر غذایی درجه حرارت و زمان پخت خودش را دارد. مسلما زمان و حرارتی که لازم است تا یک مرغ بریان شود با زمان و حرارت لازم برای یک کیک سیب متفاوت خواهد بود. اما در هنگامی که راهنمای استفاده از فر را مطالعه می کنید باید بدانید که معمولا اختلافی میان دمایی که روی فر نشان داده می شود و دمای واقعی وجود دارد. این اختلاف دما یک نقطه ضعف برای فر به حساب می آید اما متاسفانه در اکثر فر ها این اختلاف دما را مشاهده خواهید کرد. هر چه میزان اختلاف درجه حرارت نمایش داده شده و درجه حرارت واقعی کمتر باشد، به این معناست که کیفیت فر بالاتر است. بعد از مدتی استفاده از فر و پخت غذا های گوناگون این اختلاف را متوجه خواهید شد و فر را به صورت تجربی روی دمای درستی قرار خواهید داد. اما قبل از آن سعی کنید درجه حرارت را تا 10 الی 20 درجه کمتر از درجه حرارت لازم و زمان پخت را نیز 5 الی 10 دقیقه کمتر از زمان پخت درج شده در راهنمای استفاده از فر قرار دهید. این امر کمک می کند که غذای شما اوور (بیش از حد پخته) نشود.

فر استیل البرز

نحوه پخش حرارت توسط فر

اغلب می بینید و می شنوید که گفته می شود غذای پخته شده در فر لذیذ تر و خوشمزه تر از غذایی است که بر روی اجاق گاز پخته می شود. افراد و خانواده ها سعی می کنند از این دستگاه در منزل خود استفاده کنند و آن را در کنار اجاق گاز خود به عنوان یکی از ارکان اصلی آشپزخانه و لازم برای پخت و پز خریداری می کنند. آیا این مساله حقیقت دارد و واقعا غذایی که درون فر پخته می شود لذیذ تر است؟ در پاسخ باید گفت که این ادعا درست است. هر چه غذا یکنواخت تر بپزد مزه ی غذا بهتر و لذیذ تر خواهد شد. در واقع مکانیزم فر نیز همین است؛ پخش یکنواخت حرارت در همه جای غذا. فر ها با بهره بردن از پره هایی که در داخل آن ها تعبیه شده اند دما را به طور یکسان به تمام نقاط غذا رسانده و باعث پخت یکنواخت می شوند. این در حالی است که در اجاق گاز ها دما در قسمت زیرین ظرف که با شعله در ارتباط است بیشتر از قسمت بالایی است. از این در هنگام پخت بسیاری از غذا ها شاهد پخت بیش از حد غذا در قسمت زیر آن هستیم. یکی از دلایلی که نمی توان کیک ها یا پیتزا ها را بر روی اجاق گاز پخت همین مساله است. این در حالی است که با داشتن فر و مطالعه ی راهنمای استفاده از فر به راحتی و همانند یک آشپز حرفه ای می توانید اقدام به پخت کیک ها، پیتزا ها و دیگر غذا های مورد علاقه ی خود کنید.

خرید فر استیل البرز

سیستم خود تمیز کننده ی حرارتی در راهنمای استفاده از فر

غذا های متفاوتی در فر پخته می شوند و برای هر کدام از این غذا ها مواد اولیه ی متفاوتی نیاز خواهند بود. ممکن است اقدام به پخت کیک کنید و یا بخواهید برای ناهار یک ماهی را در فر بپزید. ممکن است در فر منزل خود پیتزا درست کنید و یا اینکه از مهمانان خود با جوجه ی بریان پذیرایی کنید. این حجم از مواد که در درون فر استیل البرز قرار می گیرند تولید بوی نامطبوع و کثیفی می کنند. شکی در این نیست که شما باید هر چند وقت یکبار فر خود را با پاک کننده های شیمیایی یا طبیعی تمیز کنید. اما نمی توانید و امر معقولی نیست که در طول روز بار ها فر را تمیز کنید. در راهنمای استفاده از فر ها به سیستم خود تمیز کننده ی حرارتی اشاره شده است. این سیستم با بالا بردن دمای درون فر، چربی ها و آلودگی ها را به لایه های نازک خاکستر تبدیل می کند که پس از آن بدون نیاز به پاک کننده های شیمیایی و طبیعی و تنها با بهره بردن از یک دستمال مرطوب می توانید کثیفی ها را از بین ببرید.  اساس کار این سیستم ها از بین بردن رسوبات مواد غذایی با دادن حرارت بالا به آن هاست. این روز ها در راهنمای استفاده از فر و یا در سایت های مختلف، سیستم خود تمیز کن حرارتی را می توانید با نام هایی نظیر خود تمیز کن پیرولیتیک یا خود تمیز کن کاتالیزوری مشاهده کنید که مبنای کار تمام آن ها یکسان است. در سیستم های خود تمیز کن کاتالیزوری، رشته های کاتالیزوری،، آلودگی ها و چربی ها را به خود جذب می کنند. سپس این آلودگی ها با حرارت بسیار بالای ایجاد شده، از این رشته ها جدا می شود و شما قادر خواهید بود به سادگی و به طور کامل آن ها را از فر خود جدا کنید.

خرید فر مناسب

زمانی که تصمیم گرفته اید تا یک فر را خریداری کنید، بهتر است اطلاعاتی که در این مقاله با شما به اشتراک گذاشته شده است را یک بار مرور کنید و با توجه به نیازی که دارید، فری مناسب را انتخاب و خریداری کنید. درست است که راهنمای استفاده از فر به همراه فری که خریداری می کنید وجود دارد. اما شما می توانید به راحتی قبل از خرید، راهنمای استفاده از فر های مختلف را از درون اینترنت استخراج کنید تا ببینید کار کردن با کدام فر برای شما مناسب تر و راحت تر است. همچنین علاوه بر این مطالب باید به نکات بیشتری در هنگام خرید فر توجه داشته باشید. جنس بدنه و عایق بندی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در باره ی اختلاف دمای واقعی و دمای نشان داده شده توسط فر صحبت کردیم. هرچه عایق بندی استاندارد تر و جنس بدنه قوی تر باشد، این اختلاف دما کمتر خواهد بود. همچنین شیشه ی فر باید از جنس مقاوم به حرارت بالا باشد و علاوه بر اینکه گرما را از خود عبور ندهد، در حرارت بالا دچار ترک خوردگی و شکستگی نیز نشود.سایز و اندازه ی فر را در هنگام خرید مد نظر قرار دهید و مطمئن شوید که برای فضای موجود در آشپزخانه ی منزل شما مناسب باشد. همچنین جنس تجهیزات درون فر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در نهایت باید مطمئن شوید که فروشگاهی که از آن اقدام به خرید می کنید راهنمای استفاده از فر را در اختیارتان قرار دهد (که معمولا درون جعبه است) و همچنین گارانتی معتبری را به شما ارائه دهد تا با خیال راحت اقدام به خرید کنید.

فر استیل البرز

خرید اینترنتی فر

خرید اینترنتی فر استیل البرز یکی از شیوه های نسبتا جدیدی است که می توانید اقدام به خرید فر کنید. در این روش می توانید فر های بسیار متنوعی را به راحتی مشاهده کنید و اطلاعات فنی و راهنمای استفاده از فر را بخوانید. این راهنمای استفاده از فر و اطلاعات به خرید هوشمندانه کمک می کند. همچنین قیمت انواع فر را می توانید به صورت آنلاین مشاهده کنید و به راحتی قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت یک فر منطبق با بودجه و نیاز خود را خریداری کنید. در شیوه ی خرید اینترنتی اغلب قیمت های منصفانه تری ارائه می شود و می توانید راحت تر اقدام به خرید کنید. تمامی محصولاتی که به این شیوه خریداری می کنید به راحتی و در کمترین زمان ممکن از طریق پست در هر کجا که بخواهید به شما تحویل داده خواهد شد. این شیوه ی خرید سال هاست که در اروپا و امریکا رواج دارد و کمتر از یک دهه است که در ایران رایج شده است و فروشنده ها و خریداران زیادی را به خود جذب کرده است.

با اطمینان خرید کنید البرز مارکت