نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی 

چه راهکارهایی برای این کار وجود دارد؟ بانوان خانه دار به دنبال پاسخ این سوالات هستند؛ زیرا یک سینک زیبا و درخشان نمای آشپزخانه را بسیار زیبا و جذاب جلوه می‌دهد در مقابل یک سینک جرم گرفته می‌تواند آشپزخانه‌ای که دکوراسیونی شیک و مدرن دارد را  بسیار بد جلوه دهد.سینک‌هایی که برای آشپزخانه وجود دارند در نمونه‌های مختلفی طراحی شده‌اند. برخی از سینک‌ها توکار طراحی می‌شوند و به نسبت کمتر در معرض دید هستند؛ اما سینک‌های روکار که در بیشتر آشپزخانه‌ها دیده می‌شوند، بخش مشخصی را روی کابینت‌های آشپزخانه از آن خود می‌کنند .به همین دلیل هر فردی وارد آشپزخانه شود، در نگاه اول چشمش به سینک خواهد افتاد.در این زمان میزان کدبانوگری خانم خانه دار از درخشندگی و براق بودن سینک موجود در آشپزخانه مشخص می‌شود. به همین دلیل نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی برای هر بانوی خانه داری از اهمیت بسزایی برخوردار است.از سوی دیگر بشقاب‌هایی که در آن‌ها غذا می‌خورید، میوه‌هایی که روزانه مصرف می‌کنید و گوشت و مرغ و ... را نیز درون سینک مورد شستشو قرار می‌دهید؛ بنابراین سینک باید خود نمادی از پاکیزگی باشد تا بتواند تمیزی را به هر آنچه درون آن شسته می‌شود ببخشد. در صورتی که سینک ظرفشویی را مرتب تمیز نکنید و جرم‌های انباشته شده روی آن را از بین نبرید، نه تنها سینک درخشندگی و زیبایی ظاهری خودش را از دست می‌دهد، بلکه باکتری‌های انباشته شده روی سینک وارد ظروف غذا و مواد غذایی می‌شوند و در پی آن مسمومیت برای اعضای خانواده رخ خواهد داد؛ بنابراین حتی اگر به خانه داری علاقه چندانی نشان نمی­دهید، باید با نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی آشنایی داشته باشید و راهکارهایی که برای این امر وجود دارند را به کار ببندید.
مقالات مرتبط

نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی و استفاده از پاک کننده‌ای به نام جوش شیرین

نام جوش شیرین را بیشتر در بین دستورهای کیک پزی و شیرینی پزی می‌توان دید؛ اما این ماده کاربردهای دیگری نیز دارد. از جمله کاربردهای جوش شیرین می‌توان به استفاده از این ماده برای تمیز کردن سینک ظرفشویی اشاره کرد.نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی با استفاده جوش شیرین به این صورت است که ابتدا باید سینک ظرفشویی را مقداری مرطوب کنید. سپس باید جوش شیرین را به تمام قسمت‌های سینک بمالید و چند دقیقه صبر کنید. حال باید یک اسفنج نرم را روی قسمت‌های مختلف سینک بمالید و لکه‌هایی که وجود دارد را از بین ببرید.با توجه به این که جوش شیرین یک ماده شیمیایی نیست، به هیچ عنوان جای نگرانی از بابت این که صدمه‌ای به سینک وارد شود نخواهید داشت.با کمک این ماده می‌توانید لکه‌های چربی و لکه‌هایی که در اثر ماندن قطرات آب روی سینک ایجاد شده‌اند را از بین ببرید.

سینک استیل البرز

استفاده از سرکه برای تمیزی سینک ظرفشویی

سرکه یک ماده ضد عفونی کننده قوی است. این ماده در کنار خاصیت ضد عفونی کننده دارای قابلیت براق کنندگی نیز می‌باشد؛ بنابراین افراد زیادی از سرکه برای تمیز کردن سینک استفاده می‌کنند و هنگامی که درباره نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی از آن‌ها سوال می‌کنید، به شما توصیه می‌کنند که برای یکبار هم که شده این روش را امتحان کنید.در این روش باید سرکه را روی قسمت‌های مختلف سینک بریزید و پس از گذشت چند دقیقه با استفاده از یک اسفنج نرم کلیه لکه‌ها را از بین ببرید.

استفاده از محلول تمیز کننده خانگی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

برای این که سینک ظرفشویی را به بهترین نحو تمیز کرده و برق بیندازید، باید به روش‌های مبتکرانه دست بزنید و از محلول تمیز کننده خانگی برای برگرداندن درخشندگی اولیه سینک به آن استفاده کنید.جوش شیرین، سرکه سفید، نمک و آبلیموی تازه مواد اولیه برای ساخت این محلول تمیز کننده هستند. این مواد را با هم ترکیب کرده و روی سینک بریزید. چند دقیقه صبر کنید تا محلول اثر کند و جرم‌های سینک از آن جدا شوند. در این مرحله با کمک یک اسفنج نرم لکه‌های سینک را برطرف کرده و درخشندگی و زیبایی اولیه را به آن بازگردانید.

استفاده از پودر ماشین لباسشویی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

پودر ماشین لباسشویی با وجود آنزیم‌های فراوانی که دارد کلیه لکه‌ها را از روی لباس‌ها برطرف می‌کند. شما می‌توانید از این خاصیت پودر ماشین لباسشویی کمک بگیرید و لکه‌های چرب و تیره باقی مانده روی سینک ظرفشویی را از بین ببرید.در دستوری که برای نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی با استفاده از پودر لباسشویی وجود دارد، برای تمیز کردن سینک باید پودر را با مقداری آب مخلوط کرده و روی سینک بریزید. پس از چند دقیقه می‌توانید سینک را با یک اسفنج یا اسکاچ نرم تمیز کرده آن را آبکشی کنید.این روش برای سینک‌هایی مناسب است که از جنس آلومینیوم هستند.

سینک استیل البرز

استفاده از مواد شوینده صنعتی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

در روش‌هایی که برای نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی ذکر شده است، استفاده از مواد صنعتی در جایگاه آخر قرار دارد؛ زیرا بسیاری از افراد به بوی مواد شوینده حساسیت دارند و نمی‌توانند همیشه از آن‌ها برا تمیز کردن سطوح مختلف استفاده کنند.همچنین با توجه به این که مواد پاک کننده صنعتی دارای ترکیبات شیمیایی بسیار قوی هستند، استفاده از آن‌ها سبب می‌شود که سینک به مرور زمان کدر شود و کیفیت اولیه‌اش را از دست بدهد.اما با این وجود در برخی از مواقع راهی به جز استفاده از این مواد برای پاک کردن لکه‌ها و جرم‌های سینک که از روزهای گذشته روی آن مانده‌اند وجود ندارد.اگر از جرم گیرها و پاک کننده‌های صنعتی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که حتماً باید از دستکش استفاده کنید. زیرا این مواد اثرات مخربی روی پوست دارند.

استفاده از مسواک برای تمیزتر شدن سینک ظرفشویی

هر یک از روش‌های ذکر شده را که برای پاک کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید، پاک کردن کناره‌های سینک را نباید کم اهمیت بدانید؛ زیرا بیشتر جرم‌ها در این قسمت‌ها انباشته می‌شوند.نحوه تمیز کردن سینک ظرفشویی باید به گونه‌ای باشد که هیچ اثری از جرم پس از تمیز کردن روی سینک باقی نماند.برای انجام این کار به بهترین نحو ممکن می‌توانید از مسواک استفاده کنید. با کمک مسواک می‌توانید تمام شیارهای سینک را تمیز کرده و آلودگی‌ها و لکه‌های انباشته شده روی آن را برطرف نمایید.

منبع:سینک استیل البرز