تاثیر موتور فلزی هود در مکش 

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن چه اندازه است؟ آیا اصلاً فلزی بودن هود در افزایش مکش آن تاثیر دارد یا هودهای موتور فلزی قدرت مکش مشابه با هودهای معمولی که داری موتور پلاستیکی هستند دارند؟ فلزی بودن موتور هود علاوه بر افزایش قدرت مکش این محصول چه قابلیت‌های دیگری دارد که این نسل از هودها را متمایز کرده است؟پرسش‌هایی که در بالا مطرح کردیم تنها برخی از سوالاتی هستند که کاربران هنگام انتخاب یک هود موتور فلزی مطرح می‌کنند؛ زیرا هنوز بسیاری از افراد تصور می‌کند که تولید کنندگان تنها برای این که بتوانند قیمت هود را افزایش دهند موتور آن را فلزی انتخاب کرده‌اند. در حالی که هیچ تولید کننده‌ای تنها به فکر سود حاصل از فروش بیشتر نیست و همه تولید کنندگان در پی این هستند که با ارائه یک محصول با کیفیت بتوانند رضایت خاطر مشتری را به دست بیاورند. 

موتور توربو، راز افزایش قدرت مکش هودهای موتور فلزی

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن بر هیچ کس پوشیده نیست. اصلی‌ترین قسمت یک هود که آن را با دیگر همنوعانش متفاوت می‌کند موتور آن است و هر اندازه موتوری که برای هود استفاده شده قوی‌تر باشد، هود دارای قدرت مکش بیشتری خواهد بود. هودهای معمولی دارای یک موتور پلاستیکی هستند که مجهز به یک فن است و با کمک همان فن تهویه محیط را انجام می‌دهد اما موتور توربو که در هودهای موتور فلزی مانند هودهای اخوان و هودهای استیل البرز استفاده می‌شود، به جای یک فن داری دو فن است.با وجود این دو فن قدرت مکش هود موتور فلزی دو برابر هودهای معمولی خواهد بود. برای امتحان کردن این قابلیت هود کافی است هود را زمانی که کل فضای خانه و آشپزخانه را دود یا بوی غذا فرا گرفته شده روشن کنید. پس از روشن کردن هود مشاهده خواهید کرد که پروانه هود با قدرت تمام شروع به حرکت می‌کند و هوای آلوده محیط را در کمترین زمان ممکن به سمت بیرون هدایت خواهد کرد.

هود تخت استیل البرز

پروانه فلزی موتور هود

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن به دلیل وجود پروانه‌های فلزی استفاده شده درون موتور نیز هست. این پروانه‌ها به دلیل این که از جنس فلز انتخاب شده‌اند به هیچ عنوان در اثر گرم شدن هود تغییر حالت نمی‌دهند و آب نمی‌شوند. به همین دلیل با هر درجه‌ای که هود را استفاده کنید به هیچ عنوان قدرت مکش آن کاهش پیدا نمی‌کند. این در حالی است که در هودهای معمولی پروانه‌های هود با گرم شدن محیط اطراف و هود به شدت گرم می‌شوند و به هم می‌چسبند. این پروانه‌ها به بدنه هود نیز اتصال پیدا می‌کنند و همین امر سبب می‌شود که قدرت مکش هود به مرور زمان کمتر و کمتر شود، تا زمانی که موتور هود به طور کامل از کار بیفتد و دیگر قابل استفاده نباشد.اما این مشکل هرگز در هودی که دارای موتور فلزی است رخ نمی‌دهد. به همین دلیل تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن و بر روی طول عمر هود مشهود است و افرادی که این نسل از هودهای موجود در بازار را خریداری می‌کنند، سال‌ها می‌توانند از هود استفاده کنند بدون این که نگران خراب شدن موتور توربو قوی که درون دستگاه استفاده شده باشند.

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن و میزان صدای هود

شاید شنیدن نام هود موتور فلزی این تصور را برای کاربران به وجود بیاورد که این هودها در ازای عملکرد فوق العاده ای که دارند، سر و صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند که غیر قابل تحمل است. افراد زیادی با داشتن همین تصور قید خرید هودی که دارای موتورهای فلزی است را می‌زنند و ترجیح می‌دهند هودهای قدیمی را برای استفاده خریداری کنند.در صورتی که این باور کاملاً غلط است و موتور فلزی هود نه تنها هیچ سر و صدایی ایجاد نمی‌کند، بلکه سبب کاهش سر صدای این دستگاه نیز می‌شود. به همین دلیل است که هودهای موتور فلزی را به نام هود بی‌صدا نیز می‌شناسند.بنابراین حال که تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن برای شما مشخص شده است و متوجه شدید که این دستگاه صدای بسیار کمی هنگام استفاده دارد، با آسودگی خاطر کامل می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

هود استیل البرز

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن هنگام استفاده از هود با دور کند

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن هنگام استفاده از هود با دور کند چگونه است؟ این سوال را بسیاری از بانوان خانه دار و مشتریانی که برای خرید این هودها اقدام می‌کنند از فروشنده می‌پرسند؛ زیرا برخی از کاربران عادت دارند هود را در تمام زمانی که در حال آشپزی هستند با دور کند روشن نگه می‌دارند، تا بوی غذا به محض انتشار در فضا توسط هود جذب شده و به بیرون هدایت شود.به همین دلیل قدرت مکش هود هنگامی که درجه آن روی دور تند قرار دارد برای این کاربران اهمیت بسزایی دارد. در پاسخ این سوال باید به این موضوع اشاره کنیم که هودهای موتور فلزی هنگام استفاده با دور تند قدرت مکش برابر با دور تند سایر هودها دارند؛ بنابراین با آسودگی خاطر می‌توانید هود را روی این درجه تنظیم کرده و به طبخ غذاهای مختلف بپردازید.
منبع:هود استیل البرز

 تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن هنگام استفاده از هود با دور متوسط

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن هنگام استفاده از هود با دور متوسط مانند زمانی است که هودهای معمولی را با دور خیلی تند روشن می‌کنید. در این حالت هوای نامطبوعی که در خانه جریان دارد به سرعت تهویه می‌شود و نیازی نیست که هود را به صورت مداوم روشن نگه دارید.

تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن هنگام استفاده از هود با دور خیلی تند

 تاثیر موتور فلزی هود در مکش آن هنگام استفاده از هود با دور خیلی تند زمانی برای شما مشخص می‌شود که غذایی که روی گاز داشته‌اید ته گرفته باشد و بوی دود کل فضای آشپزخانه را در بر گرفته باشد. در این حالت کافی است هود موتور فلزی را با دور تند روشن کنید. تمام دودی که کل خانه و آشپزخانه وجود داشت با روشن کردن هود در عرض چند ثانیه از بین می‌رود و هوای تمیز جای آن را می‌گیرد.این عمل به اندازه‌ای سریع انجام می‌شود که اگر فردی به طور ناگهانی وارد خانه شود به هیچ عنوان بوی سوختگی غذا را احساس نمی‌کند و هیچ دودی در محیط نخواهد دید. 

 البرز مارکت