ایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر در آشپزخانه

کاربران زیادی درباره ایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر در بین کابینت‌های آشپزخانه سوال دارند و نمی‌توانند پاسخ مناسبی برای این پرسش پیدا کنند. با توجه به این که اغلب فرهای امروزی به صورت توکار عرضه شده‌اند، بنابراین هنگام نصب کابینت‌های آشپزخانه باید تدابیری برای قرار دادن فر یا ماکروفر در بین کابینت‌های آشپزخانه در نظر داشته باشید. قبل از این که دربارهایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر اطلاعاتی به دست بیاورید و این برش را ایجاد کنید، باید روش‌هایی که برای قرار دادن این محصولات در آشپزخانه وجود دارد را مورد ارزیابی قرار داده و با مزایا و معایب این روش‌ها آشنایی کافی داشته باشید. این موضوع به شما کمک می‌کند که انتخاب درستی برای نصب فر و ماکروفر داشته باشید.

ایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر در زیر کانتر آشپزخانه

محل برش صحیح فر و ماکروفر در زیر کانتر آشپزخانه باید با توجه به ابعادی که محصول دارد در نظر گرفته شود. در صورتی که در زیر کانتر فضای مناسبی برای قرار دادن فر یا ماکروفر دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با راهنمایی متخصصین این امر برش مناسبی در این مکان ایجاد کرده و فر را درون آن قرار دهید.قرار دادن فر و ماکروفر در زیر کانتر آشپزخانه این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از فضای روی کابینت به بهترین نحو استفاده کنید و فضای روی کانتر را در اختیار خواهید داشت. به همین دلیل این روش برای آشپزخانه‌های کوچک که فضای محدودی برای قرار دادن فر و ماکروفر دارند مناسب می‌باشد.تنها مشکل قرار دادن فر و ماکروفر در زیر کانتر آشپزخانه این است که قرار دادن غذا درون فر و خارج کردن آن سخت و دشوار خواهد بود.

محل برش کابینت

ایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر در میان کابینت‌های آشپزخانه

تعیین ایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر در میان کابینت‌های آشپزخانه نسبت به روش قبلی منطقی‌تر است؛ زیرا در این روش هر قسمتی از کابینت‌ها که مناسب‌تر باشد را می‌توانید برش داده و فر یا ماکروفر توکار را درون آن قرار دهید. برش  مد نظر را می‌توانید برای کابینت‌های آشپزخانه که در قسمت زیرین اجاق گاز رومیزی قرار دارند در نظر بگیرید یا که کابینت‌هایی که در یک قسمت مخصوص در آشپزخانه برای این منظور در نظر گرفته‌اید را برای قرار دادن فر و ماکروفر برش دهید.توجه داشته باشید با وجود این که در روش مطرح شده آزادی عمل بیشتری برای ایجاد برش مورد نظر در کابینت‌های آشپزخانه برای فر و ماکروفر دارید، اما اندازه فر و ماکروفر باید با محلی که برای قرار دادن دستگاه در نظر گرفته‌اید تطابق داشته باشد؛ زیرا در صورتی که برش ایجاد شده به درستی انجام نشود، فر یا ماکروفر را به خوبی نمی‌توانید در مکان مورد نظر جاسازی کنید. همچنین در این روش باید به این موضوع توجه داشته باشید که پریز برق و لوله کشی گاز باید به محل برش نزدیک باشد تا بتوانید فر را به بهترین نحو استفاده کنید و مشکلی از این بابت نداشته باشید.از معایب این روش می‌توان به این نکته اشاره کرد که اگر فضای برش داده شده برای نصب فر و ماکروفر از کانتر آشپزخانه فاصله زیادی داشته باشد، برای گذاشت غذای داغی که از فر خارج کرده‌اید باید فضای فر تا کانتر را طی کنید.

ایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر در کابینت جداگانه

با توجه به این که برخی از خانواده‌ها پس از چند سال خرید فر توکار یا ماکروفر را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند، ایجاد برش در بین کابینت‌های آشپزخانه ممکن است سخت و دشوار به نظر برسد؛ زیرا طراحی و ساخت کابینت‌ها بدون توجه به این موضوع صورت پذیرفته است و ایجاد برش می‌تواند ساختار که کابینت‌ها دارند را به هم بزند و فضای زیادی از کابینت‌های آشپزخانه برای ایجاد برش هدر خواهد رفت.در این زمان کاربران می‌توانند یک کابینت مشابه با کابینت‌های آشپزخانه سفارش دهند و ایجاد برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر در کابینت جداگانه را برای آن در نظر داشته باشند. این برش باید اصولی انجام شود و اندازه کابینت جداگانه با فر یا ماکروفر مطابقت داشته باشد.از مزایای این روش می‌توان به این نکته اشاره کرد که نیازی نیست دکوراسیون داخلی آشپزخانه را برای قرار دادن فر تغییر دهید و چیدمان کابینت‌ها همان گونه که دوست دارید حفظ خواهد شد. از معایب این روش نیز می‌توان به این نکته اشاره کرد که کابینت اضافی فضای خاصی برای استفاده نیاز دارد و اگر آشپزخانه کوچک باشد، ممکن است این کابینت رفت و آمد را در این محیط سخت کند. همچنین با توجه به این که کابینت به صورت جدا تهیه شده و به آشپزخانه اضافه شده است، این امکان وجود دارد که باز شدن درب کابینت‌های دیگر مشکل شود و کابینت اضافه شده در جلوی آن‌ها قرار گرفته باشد.از دیگر مکان‌هایی که می‌توانید برش را برای قرار دادن فر یا ماکروفر ایجاد کنید می‌توان به قسمت بالای اجاق گاز اشاره کرد. این روش نیز معایب و مزایای مخصوص به خود را دارد و افرادی از این روش استفاده می‌کنند که به دلیل محدودیت فضا، امکان نصب فر توکار یا ماکروفر در قسمت‌های ایده آل دیگر نداشته باشند.

البرز مارکت
منیع:فر توکار استیل البرز

ابعاد محل برش صحیح برای قرار دادن فر و ماکروفر

ابعاد محل برش صحیح فر و ماکروفر توسط کابینت ساز مشخص می‌شود. کابینت سازها برای ایجاد این برش باید درباره ابعاد استانداردی که برای نصب فر و ماکروفرهای مختلف نیاز است اطلاعات کافی داشته باشند؛ اما همیشه این مشکل وجود دارد که کابینت ساز بدون توجه به این موضوع برش­های لازم را روی کابینت ایجاد کرده باشد. این مشکل زمانی آشکار می‌شود که می‌خواهید فر یا ماکروفر را درون مکان مورد نظر قرار دهید و متوجه می‌شوید که ابعاد مکان برش خورده با ابعاد فر یا ماکروفر دارد تناسب ندارد.به عنوان مثال برخی از کابینت سازها ابعاد 55*54 سانتی‌متر را برای قرار دادن فرهای توکار در نظر می‌گیرند و برش‌های کابینت‌های آشپزخانه را نیز با توجه به این موضوع ایجاد می‌کنند. در صورتی که ابعاد استانداردی که فرهای توکار دارند 57*56 سانتی‌متر است که باید حتماً مکان مورد نظر با این اندازه برش خورده باشد. ایجاد برش استاندارد این امکان را فراهم می‌کند که فر را در مکانی که کاملاً اندازه آن است قرار دهید و به راحتی از فر یا ماکروفر برای طبخ غذا استفاده کنید.