فروش اجاق گاز برقی و نکاتی در هنگام خرید گاز 

اجاق گاز برقی یک اجاق گاز جدید و مدرن است که برای استفاده از آن دیگر نیاز به لوله کشی گاز ندارید. این محصول برای این ارائه شده که بسیاری از خانه‌ها تنها در برخی از قسمت‌های آشپزخانه لوله کشی گاز داشتند و کاربران برای استفاده از گازهای رومیزی دچار مشکل می‌شدند.کاربران باید شلنگ گاز را به صورت طولانی تا محل نصب گاز هدایت می‌کردند و همین امر خود مسبب بروز مشکلات زیادی بود. طولانی شدن شلنگ گاز بسیار خطرناک است و در صورتی که شلنگ در طول مسیر پاره شده باشد، این امکان وجود دارد که گاز در کل خانه نشت کند و خطر آفرین باشد. برای حل این مشکل کافی است اجاق گاز رومیزی برقی را خریداری کنید و آن را در بهترین مکان و نزدیک به پریز برق نصب نمایید؛ اما قبل از این که اجاق گاز برقی را تهیه کنید، نکاتی درباره این محصول وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را از بین گازهای برقی موجود در بازار انتخاب کنید.

تعداد شعله‌های اجاق گاز برقی

اولین نکته‌ای که هر فردی هنگام خرید یک اجاق گاز مناسب به آن توجه نشان می‌دهد، تعداد شعله‌های این محصول است. افرادی که غذاهای متنوع پخته و در طول روز سرو می‌کنند، همیشه به تعداد شعله‌های اجاق گاز توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. این افراد گازهای پنج شعله را نسبت به گازهای دو شعله یا تک شعله ارجحیت می‌دهند و هنگام بررسی ویژگی‌های یک اجاق گاز، تنها محصولاتی که پنج شعله دارند را مد نظر قرار می‌دهند.این در حالی است که افراد ساکن در خانه‌های آپارتمانی کوچک تنها به این موضوع اهمیت می‌دهند که اجاق گاز فضای کمی در آشپزخانه اشغال کند تا بتوانند از کل فضای موجود بهره‌وری بیشتری داشته باشند.اجاق گاز برقی در نمونه‌های مختلف تک شعله، دو شعله و ... ارائه شده است. اجاق گازهای تک شعله برقی ابعادی جمع و جور دارند و آن‌ها را می‌توانید در آشپزخانه یا بالکن قرار دهید و در مواقع لزوم برای سرخ کردن پیاز داغ، جوشاندن آب و... استفاده کنید.اجاق گازهای دو شعله که در بیشتر مواقع به صورت عمودی طراحی شده‌اند، نسل دیگری از اجاق گازهای رومیزی هستند. این گازها را می‌توانید در یک گوشه از آشپزخانه نصب کنید و برای پخت غذای روزانه مورد استفاده قرار دهید. با وجود این که گازهای صفحه‌ای معمولی نیز دارای مدل‌های دو شعله هستند، اما کاربران ترجیح می‌دهند این نمونه از گازهای رومیزی را برای استفاده انتخاب کنند؛ زیرا هنگامی که گاز خاموش است با طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ست می‌شود و محیط جذاب‌تر به نظر می‌رسد.اجاق گازهای چهار شعله برقی از دیگر اجاق گازهای رومیزی هستند که در خانه‌های معمولی یا ویلایی استفاده می‌شوند. این گازها، چهار شعله با درجه حرارت‌های مختلف دارند و مانند گازهای معمولی می‌توانید هر یک از شعله‌ها که مناسب‌تر است را برای پخت غذا استفاده کنید.در بین اجاق گازهای برقی، گازهای پنج شعله نیز به چشم می‌خورند که برای استفاده کاربرانی که به دنبال یک گاز پنج شعله هستند مناسب به نظر می‌رسند.

گاز برقی

ویژگی‌های متمایز اجاق گاز برقی

آنچه اجاق گازهای برقی را با اجاق گازهای معمولی متمایز می‌کند، در نگاه اول صفحه یکدست آن‌ها است. بدنه شیشه‌ای صاف و یکدستی که از در برابر حرارت و گرما مقاوم است اولین مشخصه بارز اجاق گازهای برقی است. روی این بدنه صاف و یکدست هیچ چدن، ولوم و سر شعله‌ای به چشم نمی‌خورد. همین امر نشان دهنده این است که تمیز کردن اجاق گاز برقی نسبت به گازهای معمولی بسیار ساده‌تر است.دومین ویژگی این محصولات همان‌طور که قبلاً نیز به آن اشاره کردم عدم نیاز آن‌ها به استفاده از گاز شهری است. برای استفاده از گاز برقی، کافی است کابل آن را به پریز متصل کنید و غذاهای متنوع را آماده کنید.ولوم های اجاق گازهای برقی و دیگر امکاناتی که این محصولات دارند به صورت یک تصویر زیبا بر روی آن‌ها نقش بسته است. با لمس هر دکمه می‌توانید گاز را روشن و خاموش کرده و شعله دلخواه را استفاده کنید.روی اجاق گاز تصویری وجود دارد که نشان می‌دهد هر دکمه برای روشن کردن کدام شعله طراحی شده است. با وجود این راهنما کاربران هنگام استفاده از این محصولات دچار سردرگمی نخواهند شد.
منبع: گاز استیل البرز

خرید اجاق گاز برقی

از دیگر قابلیت‌های اجاق گازهای برقی شیشه‌ای می‌توان به طراحی قفل کودک برای این محصولات اشاره کرد. با توجه به این که اجاق گاز به محض روشن شدن به شدت گرم می‌شود و صفحه داغ آن بسیار خطرناک است، یک قفل کودک در کنار دستگاه طراحی شده که برای فعال شدن این قفل کودک کافی است آن را لمس کنید.از سوالاتی که کاربران هنگام خرید اجاق گاز برقی مطرح می‌کنند، این پرسش است که آیا می‌توان درجه حرارت شعله‌های این اجاق گازها را نیز مانند گازهای معمولی کم و زیاد کرد یا این که درجه حرارت گاز همیشه یکنواخت است؟ در پاسخ­ این پرسش باید بدانید که طراحان اجاق گازهای برقی به خوبی به این موضوع توجه داشته‌اند که شعله گاز در هر مرحله از پخت غذا باید تغییر کند و نمی‌توان حرارتی که برای سرخ کردن غذاها استفاده می‌شود را برای پخت نهایی و جا افتادن غذا استفاده کرد. به همین دلیل دکمه‌هایی در کنار اجاق گاز قرار دارد که روی یکی از آن‌ها علامت مثبت و روی دیگری علامت منفی درج شده است.برای کم کردن شعله گاز کافی است دکمه منفی را چند بار لمس کنید و برای افزایش حرارت گاز نیز می‌توانید از لمس چند باره دکمه مثبت استفاده کنید.

گاز برقی

اجاق گاز برقی بخریم یا نه؟

کاربران هنگام بررسی ویژگی‌های اجاق گازهای برقی ابتدا تمام قابلیت‌ها و امکانات را ارزیابی می‌کنند و سپس نسبت به خرید محصول اقدام می‌کنند. یکی از دلایلی که فروش اجاق گاز برقی نسبت به گازهای رومیزی معمولی کمتر است، این گزینه می‌باشد که کاربران تصور می‌کنند با خرید این اجاق گاز و استفاده از آن باید مبلغ هنگفتی را برای بهای برق مصرفی منزلشان کنار بگذارند. به همین دلیل افراد زیادی تصور می‌کنند استفاده از این اجاق گازها از لحاظ هدر رفت انرژی و افزایش هزینه برق مصرفی مقرون به صرفه نخواهد بود. در حالی که تولید کنندگان برای طراحی این محصولات تمام دانش خود را به کار گرفته‌اند و بیشتر گازهای برقی دارای گرید مصرف انرژی A هستند که نشان دهنده کم مصرف بودن گاز است.دیگر نگرانی که کاربران را هنگام خرید این محصولات مردد می‌کند، شکستن ناگهانی شیشه گاز است. در رابطه با این موضوع نیز باید بدانید که بدنه این اجاق گازها از جنس شیشه نشکن طراحی شده و در اثر گرم و سرد شدن یا افزایش حرارت ترک بر نمی‌دارد و نمی‌شکند؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید یک اجاق گاز برقی زیبا را برای استفاده انتخاب کنید.

البرز مارکت