نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی

نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی چگونه است؟ این سوال بارها و بارها توسط افرادی که این نمونه از گازهای رومیزی را برای استفاده خریداری کرده‌اند مطرح می‌شود. روی اجاق گازهای صفحه‌ای اجزایی مانند چدن و ... قرار دارند و میزان کثیفی گاز به واسطه این تجهیزات کمتر به چشم می‌خورد، اما روی اجاق گازهای برقی رومیزی را تنها یک صفحه شیشه‌ای ساده پوشانده است و حتی کوچک‌ترین لکه چربی که روی گاز نقش می‌بندد بیش از حد جلب توجه می‌کند. به همین دلیل افرادی که این گازها را استفاده می‌کنند باید مرتب صفحه گاز را تمیز نگه دارند تا آشپزخانه کثیف و به هم ریخته به نظر نرسد.در بررسی روش‌هایی که برای نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی مطرح شده، استفاده از روش‌های خانگی برای پاک کردن صفحه شیشه‌ای گاز نیز به چشم می‌خورد. هر چند در صورتی که روش‌های خانگی برای از بین بردن لکه‌های انباشته شده رو گاز موثر نباشد، این امکان وجود خواهد داشت که با کمک پاک کننده‌های قوی صنعتی جرم‌ها و چربی‌های انباشته شده روی گاز را از بین ببرید.در اینجا نحوه تمیز کردن گاز به هر دو روش ارائه شده است، با ما همراه باشید و با این روش‌ها بیشتر آشنا شوید.

گاز برقی لتو

نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی با پاک کننده‌های خانگی

استفاده از مواد تمیز کننده معمولی که در هر خانه‌ای وجود دارند، همیشه یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاک کردن صفحه گاز برقی است. در این روش باید ابتدا مواد لازم برای تمیز کردن گاز را آماده کنید. مواد اولیه برای ساخت پاک کردن گاز برقی عبارتند از:

  • سرکه سفید
  • جوش شیرین
  • صابون یا مایع ظرفشویی

 در این روشن از نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی نباید مواد را ترکیب کنید و گاز را با کمک آن‌ها جلا ببخشید. بلکه باید مراحلی که برای استفاده از این تمیز کننده‌ها وجود دارد را به دقت انجام دهید تا بتوانید تمام لکه‌های روی گاز را برطرف کنید.

مرحله اول ازنحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی با پاک کننده‌های خانگی

در مرحله اول از انجام این کار باید سرکه را روی تمام قسمت‌های صفحه گاز بپاشید. برای انجام این کار می‌توانید از یک اسپری کمک بگیرید. ابتدا سرکه را درون اسپری بریزید، سپس آن را روی صفحه گاز بپاشید. سرکه یک پاک کننده قوی است و در این مرحله چربی‌های روی گاز مقداری نرم‌تر می‌شوند. 

مرحله دوم از نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی با پاک کننده‌های خانگی

در این مرحله باید جوش شیرین را روی گاز بپاشید. توجه داشته باشید که تمام سطح گاز را باید با استفاده از جوش شیرین بپوشانید. ترکیب جوش شیرین و سرکه یک پاک کننده معجزه‌آسا ایجاد می‌کند که حتی سرسخت‌ترین لکه‌ها را نیز از بین می‌برد.

مرحله سوم از نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی با پاک کننده‌های خانگی

در مرحله سوم باید یک ظرف بزرگ بردارید و آن را پر از آب کنید. سپس باید مایع ظرفشویی یا صابون را درون ظرف بریزید و آن­ها را خوب با آب ترکیب کنید. سپس یک دستمال نرم یا حوله را بردارید و درون این محلول قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید تا ماده تمیز کننده جذب حوله شود. حال باید حوله را روی سطح گاز پهن کنید و 15 تا 20 دقیقه منتظر بمانید.
گاز برقی استیل البرز

 مرحله چهارم از نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی با پاک کننده‌های خانگی

در مرحله چهارم باید حوله را که تمام جرم‌ها را جذب کرده از روی گاز بردارید و بقیه جرم‌ها را نیز به کمک یک فرچه نرم تمیز کنید تا اثری از چربی و روغن روی گاز باقی نماند. سپس باید جوش شیرین‌های باقی مانده از روی گاز را پاکسازی کنید و در نهایت مجدداً چند بار سرکه روی گاز اسپری کرده و با کمک یک دستمال نرم مرطوب سطح گاز را کاملاً تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی و براق کردن سطح گاز

اگر گاز جرم گرفته است و با وجود استفاده از جوش شیرین و سرکه نتوانستید سطح آن را جلا دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از الکل استفاده کنید. برای براق کردن صفحه گاز شیشه‌ای باید ابتدا تمام جرم‌های آن را پاک کنید، سپس یک تکه پنبه را به الکل آغشته کرده و روی گاز بمالید. پس از این که کل صفحه گاز را با الکل تمیز کردید، به خوبی متوجه می‌شوید که کدر بودن آن برطرف شده و سطح گاز مانند روزهای اول براق، درخشان و خیره کننده است و زیبایی دکوراسیون داخلی را چندین برابر می‌کند.

گاز برقی بیمکث

نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی و استفاده از پاک کننده‌های شیمیایی

با توجه به این که پاک کننده‌های شیمیایی بوی تندی دارند و استفاده مداوم از آن‌ها برای پوست و سلامتی مضر است، استفاده از این محصولات را به عنوان آخرین گزینه مد نظر داشته باشید. اگر جرم انباشته شده روی گاز زمان طولانی است که پاک نشده و هیچ پاک کننده خانگی نمی‌تواند چربی‌های ضخیم روی گاز را از بین ببرد، به شما پیشنهاد می‌کنیم از مواد پاک کننده‌ای که به این منظور تولید شده‌اند استفاده کنید.برای استفاده از مواد پاک کننده برای تمیز کردن گازهای شیشه‌ای باید ابتدا دستکش استفاده کنید و سپس مایع پاک کننده را روی گاز بریزید. پس از چند دقیقه می‌توانید ماده را با کمک دستمال نرم از روی گاز پاک کنید. پس از استفاده از یک مایع پاک کننده قوی متوجه می‌شوید که هیچ اثری از ذرات چربی روی گاز باقی نمانده و سطح گاز مانند روزهای اول تمیز و درخشان است.

نکات مهم درباره نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی بیمکث

توجه داشته باشید که صفحه گاز برقی هنگام استفاده بسیار داغ است و برای تمیز کردن گاز باید آن را از برق خارج کنید و چند دقیقه منتظر بمانید تا گاز به خوبی سرد شود.همچنین توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که گاز برقی تمام زیبایی خود را مدیون صفحه شیشه‌ای است که روی آن را پوشانده، بنابراین برای تمیز کردن روی گاز از چاقو و اجسام تیز یا سیم ظرفشویی استفاده نکنید؛ زیرا استفاده از این اجسام سبب ایجاد خط و خط روی گاز رومیزی می‌شود و زیبایی آن دیگر هرگز مانند روز اول نخواهد شد؛ بنابراین اگر می‌خواهید گاز برقی که خریداری کرده‌اید همیشه زیبا و جذاب باشد، باید درباره نحوه تمیز کردن اجاق گاز برقی دقت بیشتری به خرج دهید.

 با اطمینان خرید کنید البرز مارکت