هود مورب یا شومینه‌ای؟ کدام یک گزینه مناسب‌تری برای استفاده است؟

 آیا تفاوت ظاهر هود در عملکرد آن نیز تاثیرگذار است؟ هودهایی که به شکل مورب طراحی شده‌اند چه تفاوت‌هایی با هودهای شومینه‌ای دارند و کاربران چگونه باید یک گزینه را از بین این محصولات انتخاب کنند؟یک هود مورب ابعادی جمع و جور دارد و روی دیواری و بالای گاز قرار می‌گیرد. این هود را نمی‌توانید در آشپزخانه‌هایی که به صورت جزیره‌ای هستند استفاده کنید. در صورتی که هود شومینه‌ای به گونه‌ای طراحی شده که حتی در مکان‌هایی که کل اطراف هود باز است نیز می‌توان این محصول را نصب کرده و مورد استفاده قرار داد.هود مورب برای آشپزخانه‌های کوچک ارائه شده است؛ زیرا هود شومینه‌ای به نسبت ابعاد بزرگ‌تری که دارد، فضای بیشتری را نیز اشغال می‌کند و همین امر سبب می‌شود که نصب آن در آشپزخانه‌های کوچک چندان عاقلانه به نظر نرسد؛ زیرا کل محوطه آشپزخانه توسط هود اشغال می‌شود و دکوراسیون داخلی آن دیگر جذابیتی لازم را نخواهد داشت.در صورتی که هود مورب یک گوشه کوچک را برای استفاده از آن خود می‌کند و اگر رنگ بندی مناسبی را برای آن انتخاب کنید و هود را با طراحی دکوراسیون داخلی ست کنید، عملاً پس از نصب هود دکوراسیون داخلی هیچ تغییری نخواهد کرد و حتی جذاب‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید.در اینجا ویژگی‌های هود مورب و شومینه‌ای برای افرادی که برای انتخاب هود مورب یا شومینه‌ای دچار تردید هستند ارائه شده است. با بررسی این نکات می‌توانید آگاهانه‌تر نسبت به خرید یک هود مناسب اقدام کنید.

هود استیل البرز

انتخاب هود مورب یا شومینه‌ای و بررسی ویژگی‌های هود مورب

برای انتخاب هود مورب یا شومینه‌ای، در اولین قدم باید به سایز این محصولات توجه داشته باشید. هودهایی که به صورت مورب طراحی شده­اند ابعادی جمع و جور دارند و اندازه آن‌ها مطابق با ابعاد اجاق گازهای استاندارد طراحی شده است. برای استفاده از هود مورب جهت تهویه مطبوع محیط، باید فضای مناسبی را بالای گاز برای نصب آن در نظر داشته باشید.هود مورب استیل البرز دارای موتور فلزی است. این موتور توربو که دارای دو فن و بدنه و پره‌هایی فلزی است، دارای طول عمر بالا و قدرت مناسبی است. با وجود این موتور فلزی هود همیشه قدرت مکش بالایی خواهد داشت و از عملکرد مناسبی هنگام استفاده برخوردار خواهد بود. با گرم شدن هود و موتور آن به هیچ عنوان پره‌های موتور دچار مشکل چسبندگی نخواهند شد؛ بنابراین نگرانی از بابت این که موتور هود مورب به طور ناگهانی از کار بیفتد نخواهید داشت.قدرت مکش بالای هود مورب این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که تهویه هوای محیط را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. با وجود این قدرت مکش فوق العاده، نیازی نیست که هود را ساعت‌ها برای تهویه مطبوع روشن نگه دارید و هر زمان که بوی غذا در فضا پیچیده باشد می‌توانید هود را برای تهویه مطبوع هوا روشن کنید.بع:هود استیل البرز
منبع:هود استیل البرز

از میان هود مورب یا شومینه‌ای، کدام گزینه را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب هود مورب یا شومینه‌ای باید به این نکته توجه داشته باشید که هودهای مورب استیل البرز دارای سیستم کاهنده صدا Inverter هستند. با وجود این سیستم طراحی شده، هود را می‌توانید در هر زمانی با دور تند مورد استفاده قرار دهید و نگرانی از بابت این که سر و صدای آن سبب ناراحتی شما و اعضای خانواده شود نخواهید داشت.هود مورب استیل البرز دارای صفحه کنترل لمسی است این صفحه کنترل لمسی را می‌توانید به راحتی مورد استفاده قرار دهید و هود را تنظیم کنید. برای زیباتر شدن این صفحه کنترل لمسی، لامپ‌هایی نیز در آن تعبیه شده است که نور منتشر شده از هود در هنگام شب، نورپردازی آشپزخانه را با جلوه‌ای منحصر به فرد انجام می‌دهد.کمپانی استیل البرز درون هود مورب از فیلتر آلومینیومی قابل شستشو سه لایه بهره گرفته است. این فیلتر جذب آلودگی‌های محیط را به بهترین نحو انجام می‌دهد و پس از استفاده نیازی نیست آن را تعویض کنید. با شستشو چندین و چند باره فیلتر آلومینیومی موجود در هود می‌توانید سال‌ها از آن جهت تهویه مطبوع خانه و آشپزخانه استفاده نمایید.

انتخاب هود مورب یا شومینه‌ای و بررسی ویژگی‌های هود شومینه‌ای

هود شومینه‌ای ظاهری جذاب دارد. این هود را می‌توانید به عنوان یک گزینه موثر در زیباتر به نظر رسید دکوراسیون داخلی آشپزخانه در نظر داشته باشید.این نسل از هودهای کمپانی استیل البرز نیز دارای یک موتور قدرتمند با دور موتور چهار یا پنج هستند. این موتور مانند موتوری که در هودهای مورب به کار رفته، بدنه و پره‌هایی از جنس فلز دارد و دارای عملکرد مناسبی است.با توجه به این که موتورهای فلزی که در هودهای این کمپانی استفاده می‌شوند دارای دو فن هستند، تهویه هوای محیط به بهترین نحو انجام خواهد شد.هودهای شومینه‌ای استیل البرز دارای قدرت مکش مناسبی هستند و برای کنترل آن‌ها یک صفحه کنترل لمسی و یک ریموت کنترل ارائه شده است. اگر در نزدیکی هود قرار دارید می‌توانید از طریق پنل لمسی طراحی شده روی دستگاه کنترل عملکرد آن را در دست بگیرید؛ اما اگر در فاصله‌ای دورتر از هود قرار دارید، این امکان برای شما وجود دارد که از طریق کنترل ارائه شده هود را روشن خاموش کرده یا دور موتور آن را روی مقدار کم یا زیاد تنظیم کنید.هنگام انتخاب هود مورب یا شومینه‌ای، باید به این موضوع توجه داشته باشید که فیلتر در نظر گرفته شده برای این نسل از هودهای کمپانی استیل البرز نیز از جنس آلومینیومی سه لایه است و در طول مدت زمان استفاده از هود می‌توانید آن را شسته و تمیز کرده و مجدداً استفاده نمایید.فناوری که در این نسل از هودهای کمپانی استیل البرز وجود دارد، سنسور دود و حرارت است. این سنسور به گونه‌ای تنظیم شده است که به محض گرم‌تر شدن محیط اطراف هود یا پیچیدن بوی دود در محیط عمل می‌کند و سبب روشن شدن هود به صورت اتوماتیک برای تهویه هوای محیط می‌شود.

با مطالعه این مقاله اطلاعات کلی درباره هودهای شومینه‌ای و مورب به دست آوردید. برای انتخاب بین هود مورب یا شومینه‌ای این شما هستید که باید فضای آشپزخانه را بررسی کنید و هودی را بخرید که از هر نظر برای استفاده مناسب است.