نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه

نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانهچگونه باشد بهتر است؟ آیا برای قرار دادن این وسایل درون آشپزخانه قوانین خاصی وجود دارد یا این که کاربران این وسایل را تنها مطابق سلیقه شخصی در آشپزخانه نصب کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند. این سوالات همیشه در ذهن کاربران وجود دارد که چگونه می‌توان آشپزخانه را به بهترین نحو دیزاین کرد، به نحوی که این دیزاین هم نمای محیط را زیباتر نشان دهد و هم به راحتی بتوان از لوازم خانگی که در آشپزخانه قرار دارد استفاده کرد.خانه قسمت‌های مختلفی دارد. آشپزخانه، اتاق خواب‌ها، سالن پذیرایی، بالکن، حیاط و سرویس‌های بهداشتی از جمله قسمت‌هایی هستند که در بیشتر خانه‌ها وجود دارند. با وجود این که هر یک از این بخش‌ها برای کاربری خاصی طراحی شده استفاده اما مهم‌ترین قسمت هر خانه که هم در نمای آن تاثیرگذار است و هم اعضای خانواده بارها در طول روز به آن مراجعه می‌کنند، آشپزخانه است.غذا خوردن یکی از مهم‌ترین نیازهای هر فردی است و محلی که در آن انواع غذا طبخ می‌شود و یخچالی برای نگه داری میوه‌ها و سبزیجات قرار دارد، بی‌شک از محبوبیت زیادی در بین اعضای یک خانواده برخوردار می‌باشد.برای این که یک آشپزخانه ایده آل داشته باشید، در اولین قدم باید به طراحی دکوراسیون داخلی آن توجه کنید. سپس باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که کدام وسایل با این دکوراسیون داخلی هماهنگی بیشتری دارند و برای استفاده از بهترین انتخاب‌ها هستند.در اینجا درباره نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه مطالبی ارائه شده است تا راهنمای شما برای طراحی یک آشپزخانه زیبا باشد.

نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه و محل قرار دادن گاز

در اولین مرحله از نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه به چگونگی نصب اجاق گاز و مدل‌های مختلف این محصول می‌پردازیم.اجاق گازهایی که برای استفاده در آشپزخانه‌های مختلف ارائه شده‌اند دارای دو نوع هستند. یک مدل از این اجاق گازها که به نام اجاق گازهای مبله نیز شناخته می‌شوند، در اندازه بزرگ طراحی شده‌اند و از گذشته تا امروز در خانه‌ها از این اجاق گازهای برای پخت غذا استفاده می‌شود.اجاق گازهای مبله در دو نوع فر دار و بدون فر طراحی می‌شوند. برای استفاده از این نسل از اجاق گازها باید محل قرارگیری گاز را هنگام طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خالی بگذارید و سپس گاز را در آن نصب کنید.دومین نمونه از اجاق گازها که امروزه بیشتر از اجاق گازهای مبله طرفدار دارند، اجاق گازهای رومیزی هستند. اجاق گازهای رومیزی را می‌توانید در هر گوشه از آشپزخانه و حتی روی اپن قرار دهید و از آن‌ها برای پخت و پز استفاده کنید.اجاق گازهای رومیزی در چندین مدل اجاق گازهای رومیزی استیل، اجاق گازهای رومیزی استیل و شیشه و... ارائه شده است و برای ست کردن آن‌ها با دکوراسیون داخلی آشپزخانه آزادی عمل بیشتری خواهید داشت. این گازها زیبایی محیط را چندین برابر می‌کنند و مانند گازهای مبله بزرگ و دست و پاگیر نیستند.هنگان نصب اجاق گازهای رومیزی باید به این موضوع توجه داشته باشید که هم گاز شهری باید در نزدیک گاز باشد و هم پریز برق. همچنین باید محلی که برای نصب گاز در نظر گرفته شده، قابلیت این را که بتوان هود آشپزخانه را بالای اجاق گاز نصب کرد داشته باشد. در غیر این صورت تهویه هوای محیط به خوبی انجام نمی‌شود و بوی غذاها همیشه در محیط خانه و آشپزخانه باقی خواهد ماند.
منیع:سینک استیل البرز

 

نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه و نصب سینک

در این مرحله از نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه به نحوه نصب سینک در آشپزخانه خواهیم پرداخت.سینک‌های آشپزخانه در مدل‌های مختلف ارائه شده‌اند. برخی از این سینک‌ها توکار هستند و هنگام نصب آن‌ها باید کابینت را برش بزنید و پس از نصب سینک نیز آب بندی اطراف آن را به خوبی انجام دهید تا آبی که در سینک جمع می‌شود وارد کابینت‌های آشپزخانه نشود. این نسل از سینک‌های استیل البرز دارای لگن‌های عمیق هستند و امکان شستشوی ظروف زیاد را برای کاربران فراهم می‌کنند. با وجود این که سینک توکار از نمای بیرون مشاهده نمی‌شود، برخی از کاربران این مدل از سینک ظرفشویی را برای استفاده انتخاب می‌کنند. در مقابل این نسل از سینک‌های ظرفشویی، سینک‌های ظرفشویی روکار قرار دارند. سینک‌های ظرفشویی روکار از زمان‌های گذشته در خانه‌ها استفاده می‌شوند و طرفداران خودشان را دارند. تنها مشکلی که سینک‌های روکار دارند این است که آب هنگام شستشوی ظروف ممکن است به بیرون بپاشد و لباس شما و کف زمین را خیس کند.نسل دیگری از سینک‌های آشپزخانه نیز وجود دارند که به عنوان سینک زیر کابینتی شناخته می‌شوند. این سینک‌ها نیز برای افرادی که می‌خواهند سینک را درون کابینت‌ها قرار دهند. به نحوی که تنها لگن‌های سینک قابل مشاهده باشد انتخاب مناسبی می‌باشند.در بررسی نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه و نصب سینک باید به این موضوع توجه داشته باشید که تنها ظاهر سینک نیست که اهمیت دارد و جنس بدنه آن نیز مهم است. استیل استفاده شده برای طراحی بدنه سینک باید از جنس فولاد ضد زنگ باشد تا هم زنگ نزند و هم اینکه همیشه براق و درخشان باشد و خط و خش نیفتند.
منبع:گاز استیل البرز

 

نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه و نصب فر

در این مرحله از نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه به نصب فر در آشپزخانه خواهیم پرداخت. فر توکار که در نمونه‌های مختلف فر گازی، فر برق و گاز، فر برقی ارائه شده است را می‌توانید در قسمت‌های مختلف از آشپزخانه نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید.برخی از افراد فر توکار را در قسمت زیر گاز رومیزی نصب می‌کنند تا طراحی یکدستی از گاز و فر را در کنار هم داشته باشند. برخی دیگر از کاربران گاز را در مکانی کاملاً متفاوت و در کابینت‌هایی که در گوشه از آشپزخانه قرار دارند نصب می‌کنند. با توجه به این که این کابینت‌ها همیشه ارتفاع بیشتری از سطح زمین دارند، باز و بسته کردن درب فر نصب شده در این مکان راحت تر خواهد بود.توجه داشته باشید که فر باید در محلی نصب شود که هیچ مشکلی هنگام باز و بسته کردن درب آن وجود نداشته باشد و باز شدن درب فر مانع از باز شدن درب یخچال، لباسشویی و... نشود. همچنین باید فر را مطابق با طراحی آن در کنار شیر گاز یا پریز برق نصب کنید و پس از اطمینان حاصل کرده از این که نحوه صحیح قرار دادن فر، گاز و سینک در چیدمان آشپزخانه به درستی صورت پذیرفته، از فر برای پخت غذاهای مختلف استفاده کنید.
منبع:فر استیل البرز