فنگ شوئی در سیستم آشپزخانه چیست :

ایا تا به حال از لحاظ مهندسی و راندمان حرارتی و حفظ کیفیت لوازم آشپزخانه به چیدمان آن دقت کرده اید. در این مقاله می خواهیم به نحوه چیدمان در اشپزخانه بپردازیم تا از این به بعد مهندس اشپزخانه خود باشید.

از اصول فنگ‌شویی در چیدمان آشپزخانه استفاده کنید تا انرژی‌های مثبت در فضای خانه افزایش پیدا کنند.

بر اساس اصول فنگ شویی و تاثیر عناصر پنج‌گانه آن بر یکدیگر، عنصر آب و آتش نباید در ارتباط مستقیم با یکدیگر باشند.

بنابراین اجاق گاز و ماشین ظرفشویی یا  سینک نباید به طور مستقیم در کنار یکدیگر قرار داده شوند زیرا تقابل آب و آتش باعث ایجاد تنش می‌شود. عنصر اعتدال بین آب و آتش،چوب است، می‌توانید از کابینت یا قفسه‌های چوبی بین این دو عنصر استفاده کنید.

‍ بهتر است بدانیم:
کابینت مورد علاقه‌ی شما چوبی است؟ این کابینت‌ها زیبایی ویژه‌ای دارند که باعث ایجاد فضای کلاسیک در آشپزخانه می‌شوند. متریال زیادی در آنها استفاده می‌شود و قیمت بالایی دارند. اگر به دنبال استفاده از حداکثر فضای ممکن در آشپزخانه‌اید این کابینت‌ها به شما امکان می‌دهند که درون آن‌ها کمدهای توکار ایجاد کنید.
نصب کابینت‌های چوبی کمی سخت است برای اینکه از نتیجه کار راضی باشید باید از افراد متخصصی کمک بگیرید که اجرا را با دقت زیادی انجام بدهند و رنگ روی کار را خوب از آب دربیاورند. به مرور زمان و در اثر استفاده ترک‌هایی در این نوع کابینت‌ها ایجاد می‌شود.

در بین مردم و بعضی از طراحان اشپزخانه یک اصطلاحی رایج است به نام مثلث کار که قبل از این سایت اخوان مارکت به آن پرداخته بود که نتیجه این مقاله این بود است که :

مثلث کار در آشپزخانه یک مثلث فرضی است که راس‌های آن سه عنصر مهم آشپزخانه یعنی سینک، اجاق‌گاز و یخچال هستند. هدف از تعریف این مثلث این است که فاصله این سه عنصر مهم نه انقدر زیاد باشد که‌ فرد مجبور باشد برای انجام کارها بارها بین آن‌ها در رفت‌و‌آمد باشد نه انقدر کم که برای مثال راندمان کار یخچال تحت‌تاثیر گرمای حاصل از پخت‌وپز قرار بگیرد یا چربی حاصل از پخت‌وپز بر روی ظروف شسته شده لکه ایجاد کند.
بهترین موقعیت قرارگیری این سه عنصر به گونه‌ای‌ست که محیط این مثلث بین ۴.۸ تا ۶متر باشد.

سایت البرز مارکت اولین و جامع ترین مرکز پخش محصولات لوازم خانگی آشپزخانه از برندهای خارجی و مشهور داخلی در حمایت از کالای ایرانی اقدام به توزیع محصولات شرکت استیل البرز کرده است که در این راستا فروشگاه‌های اینترنتی البرز مارکت فرصتی فراهم کرده است تا با خیال راحت همه ویژگی‌های محصول مورد نظرتان را بررسی و انتخاب کنید.

جهت خرید محصول با کارشناسان ما ارتبا ط حاصل فرمائید 02155345897 - 09120803015

هود استیل البرز | سینک استیل البرز | فر استیل البرز | گاز استیل البرز | شیر آلات استیل البرز